بسته هدیه خاتم کاری شده

این بسته تماما خاتم کاری شده توسط استاد محمد صالحه از اساتید بلامنازع خاتم کار شیراز ساخته شده است. زمان ساخت چنین ظرف شکیل و زیبا و روح نوازی بین ۱۵ تا ۳۰ روز است که میتواند یک مثقال زعفران را درون خود جای دهد.دست مزد ساخت این ظرف زیبا با توجه به زحمت بسیار زیاد و وقت گیر بودن رقمی بالغ بر ۱۰۰ هزار تومان دارد که با توافق صورت گرفته بین استاد صالحه عزیز قیمت این ظرف زیبا برای استارت آپ صد یک با ۲۵ درصد تخفیف به مبلغ ۷۵ هزار تومان ارائه می شود. قیمت ۱ مثقال زعفران بدون قوطی فلزی  نیز برابر با ۴۸ هزار تومان است و با احتساب هزینه بسته بندی مستحکم برای ارسال با پست، این بسته هدیه به مبلغ کلی ۱۳۰ هزار تومان قیمت گذاری می شود.


هنر خاتم شیراز

یکی از بی نظیرترین و زیباترین هنر های ترکیبی دنیا هنر خاتم کاری است.در دائرةالمعارف فارسی آمده‌است: «زمان آغاز این هنر دانسته نیست، و آنچه دربارهٔ آن گفته می‌شود با افسانه همراه است. برخی از استادان خاتم‌ساز هنوز بر این عقیده‌اند که هنر خاتم‌سازی معجزه ابراهیم پیغمبر است» شواهد بسیاری موجود است که شهر شیراز به عنوان خواستگاه خاتم کاری ایران پایتخت خاتم کاری ایران می دانند. 

از آثار و نمونه‌های تاریخی در این هنر:

  • منبر خاتم کاری در مسجد جامع عتیق شیراز دارای قدمت بیش از هزار سال.
  • سقف ایوان اصلی مسجد جامع عتیق شیراز مربوط به سده هشتم هجری (سده چهاردهم میلادی)
  • درهای خاتم قصر رؤیایی تیمور گرکانی به نام دلگشا در سمرقند و درهای آرامگاه وی در سال۸۰۷ هجری(۱۴۰۵میلادی)
  • درهای چوب گردو و روکش استخوان و دیگر چوب‌ها ساخته شده توسط هنرمندی بنام حبیب‌الله در سال ۹۹۹هجری(۱۵۹۱میلادی) که درموزه برلین نگهداری می‌شود.
  • درهای مزین به اشکال هندسی گل و بته، از شهر بخارا که درموزه ویکتوریا آلبرت موجود است.
  • منبر چوبی مسجد لنبان اصفهان بااشکال هندسی و اجزای نقره‌ای مربوط به سال ۱۱۱۴هجری(۱۷۰۲میلادی)
  • درب‌های تالار اینه کاخ گلستان
  • تعدادی درب دو لنگه خاتم کاری شده در موزه حضرت عبدالعظیم شهر ری که قدیمی‌ترین ان مربوط به دوره ال بویه تا اواخر قاجار است.

استاد محمد صالحه 

ایشان فرزند استاد پرویز صالحه از اساتید بلامنازع خاتم کار شیراز هستند که در مهارت خاتم کاری کم از پدرشان ندارند. استاد صالحه از کودکی در کنار پدرشان به آموزش هنر پدری مشغول بوده اند و امروزه یکی از بنام ترین خاتم کارهای شیراز هستند. هنر دست ایشان آنقدر زیبا و جذاب و تحسین برانگیز است که همواره مورد توجه جهانگردهای خارجی است.هر ساله هزاران جهانگرد خارجی از کارگاه ایشان در شهر شیراز بازدید  و هنر دست ایشان را به عنوان هدیه خریداری میکنند تا با هدیه به عزیزانشان آن ها را با برترین هنرهای ایرانی شاد و خوشحال کنند. 

 

قیمت : 130/000 تومان

ثبت نام